Elo 1304L, uden stander, 33,8 cm (13,3″), projiceret kapacitiv, 10 TP, Full HD, USB, USB-C, kit, sort
HØJDEPUNKTER
- Ridsefast glasoverflade
- IP54-forseglet design
- IK08-slagfast
- Energy Star 8.0-certificeret
Elo 1304L, uden stander, 33,8 cm (13,3″), projiceret kapacitiv, 10 TP, Full HD, USB, USB-C, kit, sort
13,3″, 1920×1080 60 Hz, TFT-LCD, PCAP 10 touch, 16:9, 16,2 m farver, 300 nits, 27 ms, 600:1, 1x USB Type-A, 1x USB Type-C, 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x DC In, 4x Micro USB, 2x 2 W højtalere, 318,9×25,8×194,9 mm, 1,2 kg
3.596,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions 1304L. Skærmdiagonal: 33,8 cm (13,3″), skærmopløsning: 1920 x 1080 pixels, HD-type: Full HD. Produktfarve: Sort, Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF): 50000 timer. Strømkildetype: DC, USB, effekt: 6,5 W, AC-adapter indgangsspænding: 90-264 V. Bredde: 318,9 mm, dybde: 25,8 mm, højde: 194,9 mm. Pakkebredde: 398 mm, pakkedybde: 161 mm, pakkehøjde: 278 mm
1304L 13″ Touchscreen-monitor
Touchmonitoren 1304L leverer et imponerende design, øget holdbarhed, højere touchpræcision og fremragende skærmclarity. Med avanceret optisk bonding og IP54-forseglet design tilbyder 13″ touchmonitoren en funktionsrig platform og alsidighed til en bred vifte af anvendelser – fra POS, selvbetjening og køkkendisplaysystemer til lagerautomatisering, adgangskontrol og HMI.
Skab den perfekte betalingsløsning med 13″ Touchscreen.
Par nemt 13″ Touchscreen-monitoren med en af Elos integrerede betalingsenheder – fra Elo Pay mobile computere til Elo Pay 7″. 1304L giver dig den perfekte kompakte touchskærm med den tilslutning, du har brug for ved kassen.
Avanceret optisk visning.
Designet med optisk bonding i høj kvalitet, antirefleks-dækglas og indstillinger for lavt blåt lys – 1304L 13″ Touchscreen-monitoren leverer en førsteklasses løsning til visningskomfort og klarhed.
Fastgør dine kabler på plads.
Mist aldrig dine portdæksler og skruer med sikkerheden ved det faste design. Med et portdæksel, der låses på plads, er kabler mindre tilbøjelige til at blive afbrudt, hvilket resulterer i minimale forstyrrelser af enheden.
Tilslut tilbehør til kanten.
Elo Edge Connect™ tilbyder en omfattende serie af tilbehør, der problemfrit fastgøres til kanten af displayet, herunder – EMV’er, stregkodescannere, statuslys, kameraer, RFID, MSR, fingeraftryksscanner og mere.
Naviger i OSD’en direkte på touchscreenen.
On-screen display (OSD) kontrollerne er nu direkte på touchscreenen – hvilket gør navigationen lettere, mens den stadig tilbyder OSD-låsesikkerhed.
Udvid mulighederne med touch gennem.
Elos TouchPro PCAP-monitorer har touch gennem-funktion, der understøtter brug med handsker og yderligere lag af film og filtre for at opfylde specifikke branchekrav.
Få ro i sindet med EloCareSM.
Fra avanceret enhedsudskiftning til udvidede garantier leverer EloCare service og support fra de mennesker, der kender dine Elo-produkter bedst.
3 års garanti
| Betragtningsvinkel, vandret | 170° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 170° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 33.8 cm (13.3") |
| Skærmlysstyrke | 300 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 600:1 |
| Naturlig billedformat | 16:9 |
| Touchscreen-type | Projected Capacitive (PCAP) |
| Skærmtype | TFT |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Paneltype | TFT-LCD |
| VESA-montering | Yes |
Lyd
| Antal højtalere | 2 |
| RMS nominel effekt | 4 W |
Batteri & Strøm
| AC-adapterens udgangsspænding | 12 V |
| Power | 6.5 W |
| AC-adapterens indgangsspænding | 90 - 264 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Pakkevægt | 3.1 kg |
| Pakkebredde | 398 mm |
| Pakkens dybde | 161 mm |
| Pakkehøjde | 278 mm |
| Number of colours | 16.2 million colours |
| Bredde | 318.9 mm |
| Dybde | 25.8 mm |
Driftsforhold
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
Certificeringer
| Overholdelsescertifikater | BIS, BSMI, CB, CE, China Compulsory Certification (CCC), China RoHS, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC), KCC, Norma Oficial Mexicana (NOM), PSE, RCM, REACH, RoHS, UKCA, UL, |
Øvrige specifikationer
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 27 ms |
| HD-type | Full HD |
| Effektivt synsfelt | 293.76 x 165.24 mm |
| Strømkildetype | DC, USB |
| Højde | 194.9 mm |
| Vægt | 1.2 kg |
| Indbyggede højttalere | Yes |