Elo 1004L, uden touch, uden stander, 25,7 cm (10,1”), USB-C, kit, sort
HØJDEPUNKTER
- Ridsefast glasoverflade
- IP54-forseglet design
- IK07 slagfast
- 50.000 MTBF
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions 1004L. Produktets design: Digitalt skilt fladskærm. Skærmdiagonal: 25,6 cm (10,1″), Skærmteknologi: LED, Skærmopløsning: 1280 x 800 pixels, Skærmlysstyrke: 400 cd/m², HD-type: WXGA. Product colour: Black
1004L-touchmonitoren leverer et imponerende design, forbedret holdbarhed, øget touchpræcision og fremragende skærmklarehed. Med avanceret optisk bonding og IP54-forseglet design tilbyder 10”-touchmonitoren en funktionsrig platform og fleksibiliteten til at dække en bred vifte af anvendelser – fra point-of-sale, selvbetjening og køkkendisplaysystemer til lagerautomatisering, adgangskontrol og HMI.
Skab den perfekte betalingsløsning med 10″ Touchscreen.
Par nemt 10″ Touchscreen-monitoren med en af Elos integrerede betalingsenheder – fra Elo Pay mobile computere til Elo Pay 7″ – 1004L tilbyder den perfekte kompakte touchskærm med den tilslutning, De har brug for ved kassen.
Topmoderne optisk visning.
Designet med optisk bonding i høj kvalitet, anti-
refleks-dækglas og indstillinger for lavt blåt lys –
10″ touchscreen-monitoren 1004L leverer
en førsteklasses løsning til visningskomfort
og klarhed.
Fastgør dine kabler.
Mist aldrig dine portdæksler og skruer med sikkerheden i det
fastgjorte design. Med et portdæksel, der låser på plads, er kabler
mindre tilbøjelige til at blive frakoblet, hvilket giver minimale
afbrydelser af enheden.
Tilslut tilbehør til kanten.
Elo Edge Connect™ tilbyder en omfattende serie af tilbehør, der problemfrit fastgøres til kanten af displayet, herunder – EMV’er, stregkodescannere, statuslys, kameraer, RFID, MSR, fingeraftryksscanner og mere.
Naviger i OSD’en direkte på touchscreenen.
On-screen display (OSD) kontrollerne er nu direkte på touchscreenen – hvilket gør navigationen lettere, mens den stadig tilbyder OSD-låsesikkerhed.
Udvid mulighederne med touch gennem.
Elos TouchPro PCAP-monitorer har touch gennem-funktion, der understøtter brug med handsker og yderligere lag af film og filtre for at opfylde specifikke branchekrav.
Få ro i sindet med EloCare
Fra avanceret enhedsudskiftning til udvidede garantier leverer EloCare service og support fra de mennesker, der kender dine Elo-produkter bedst.
Kvalitet, der er bygget til at holde.
Vi konstruerer hvert produkt med et mål, der går ud over at opfylde forventningerne; vi sigter efter at overgå dem. Ved at integrere vores teknologi i din drift, indgår du et partnerskab med os – og som din partner er vi forpligtet til at levere pålidelige produkter, så du kan fokusere på vækst og innovation, sikker på, at vi står bag vores produkter, klar til at støtte dig hvert skridt på vejen.
3 år
Scan & Kamera
| Vandret scanningsområde | 30 - 80 kHz |
| Betragtningsvinkel, vandret | 170° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 170° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Displayteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 1280 x 800 pixels |
| Skærmlysstyrke | 400 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 800:1 |
| Vis antal farver | 16.7 million colours |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| VESA-montering | Yes |
| Skærmens form | Flat |
| Interface til panelmontering | 75 x 75 mm |
| Sprog til skærmvisning (OSD) | Simplified Chinese, Traditional Chinese, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese |
| HD-type | WXGA |
| Paneltype | TFT-LCD |
| Naturlig billedformat | 16:10 |
| Skærmdiagonal (metrisk) | 26 cm |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Skærmvisning (OSD) | Yes |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 7 kWh |
| Skala for energieffektivitet | A to G |
| Anti-refleks skærm | Yes |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Aktivt skærmareal (B x H) | 216.96 x 135.6 mm |
| Skærmbredde | 249 mm |
| Skærmdybde | 168 mm |
| Skærmhøjde | 25 mm |
| Skærmvægt | 900 g |
| Antal skærme | 1 |
| Mini HDMI ports quantity | 1 |
Tilslutning & Porte
| DVI-port | No |
| DC-indgangsstik | Yes |
| USB-port | Yes |
| USB ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | No |
| USB-stiktype | Micro-USB, USB Type-C |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery op til | 18 W |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | HDMI, Power, USB Type-A to USB Type-C |
Lyd
| RMS nominel effekt | 4 W |
| Antal indbyggede højtalere | 2 |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 6.5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.25 W |
| Strømforbrug (dvale) | 1 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Pakkebredde | 308 mm |
| Pakkens dybde | 143 mm |
| Pakkehøjde | 223 mm |
| Pakkevægt | 2.2 kg |
| Produktdesign | Digital signage fladskærm |
| Formål | Universal |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IP54 |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | No |
| Svartid | 30 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Orientering | Horizontal/Vertical |