Elo 1504L, 39,6 cm (15,6”), projiceret kapacitiv, 10 TP, Full HD, USB, USB-C, kit, sort
HØJDEPUNKTER
- Ridsefast glasoverflade
- IP54-forseglet design
- IK08-slagfast
- Energy Star 8.0-certificeret
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions 1504L. Produktets design: Digitalt skilt fladskærm. Skærmdiagonal: 39,6 cm (15,6″), skærmteknologi: LED, skærmopløsning: 1920 x 1080 pixels, skærmlysstyrke: 450 cd/m², Touchscreen. Product colour: Black
1504L 15-tommer
Touchscreen-skærm
1504L touchmonitor leverer et imponerende design, forbedret holdbarhed, øget touchpræcision og en skærm med fremragende klarhed. Med state-of-the-art optisk limning og IP54-forseglet design tilbyder 15″ touchskærmen en funktionsrig platform og alsidigheden til at udvide på tværs af en bred vifte af applikationer fra salgssteder, selvbetjening og køkkendisplaysystemer til lagerautomatisering, adgangskontrol og HMI.
Skab den perfekte betalingsstak med 15″ touchscreenen.
Par nemt 15-tommer touchscreen monitoren med en af Elos integrerede betalingsenheder – fra Elo Pay mobile computere til Elo Pay 7″, tilbyder 1504L den perfekte kompakte touchskærm med den tilslutning, du har brug for ved salgsstedet.
Topmoderne optisk visning.
Designet med optisk bonding i høj kvalitet, antirefleks-coverglas og indstillinger for lavt blåt lys – 1504L 15-tommer touchscreen-skærm leverer en førsteklasses løsning til visningskomfort og klarhed.
Holdbar, energieffektiv Touchscreen.
– Ridsefast glasoverflade
– IP54-forseglet design
– IK08 slagfast
– Energy Star 8.0-certificeret
Fastgør dine kabler på plads.
Mist aldrig dine portdæksler og skruer med sikkerheden ved det faste design. Med et portdæksel, der låses på plads, er kabler mindre tilbøjelige til at blive afbrudt, hvilket resulterer i minimale forstyrrelser af enheden.
Tilslut tilbehør til kanten.
Elo Edge Connect™ tilbyder en omfattende serie af tilbehør, der problemfrit fastgøres til kanten af displayet, herunder – EMV’er, stregkodescannere, statuslys, kameraer, RFID, MSR, fingeraftryksscanner og mere.
Naviger i OSD’en direkte på touchscreenen.
On-screen display (OSD) kontrollerne er nu direkte på touchscreenen – hvilket gør navigationen lettere, mens den stadig tilbyder OSD-låsesikkerhed.
Udvid mulighederne med touch gennem.
Elos TouchPro PCAP-monitorer har touch gennem-funktion, der understøtter brug med handsker og yderligere lag af film og filtre for at opfylde specifikke branchekrav.
3 år
Scan & Kamera
| Vandret scanningsområde | 30 - 82 kHz |
| Betragtningsvinkel, vandret | 178° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 178° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Displayteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Skærmlysstyrke | 450 cd/m² |
| Touchscreen teknologi | Projected capacitive system |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Vis antal farver | 16.7 million colours |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| VESA-montering | Yes |
| Skærmens form | Flat |
| Interface til panelmontering | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Sprog til skærmvisning (OSD) | Simplified Chinese, Traditional Chinese, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese |
| Billedformat | 16:9 |
| Paneltype | TFT-LCD |
| Skærmdiagonal (metrisk) | 419.1 cm |
| Antal OSD-sprog | 8 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Skærmvisning (OSD) | Yes |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Skala for energieffektivitet | A to G |
| Anti-refleks skærm | Yes |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Aktivt skærmareal (B x H) | 344.16 x 193.59 mm |
| Skærmbredde | 371 mm |
| Skærmdybde | 26.9 mm |
| Skærmhøjde | 227.5 mm |
| Skærmvægt | 1.7 kg |
| Antal skærme | 1 |
Tilslutning & Porte
| DC-indgangsstik | Yes |
| USB-port | Yes |
| USB ports quantity | 6 |
| Ethernet LAN | No |
| USB-stiktype | Micro-USB, USB Type-A, USB Type-C |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | HDMI, Power, USB Type-A to USB Type-C |
Lyd
| RMS nominel effekt | 4 W |
| Antal indbyggede højtalere | 2 |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 12.1 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.25 W |
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (dvale) | 1 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Vægt (med stativ) | 2.9 kg |
| Pakkebredde | 451 mm |
| Pakkens dybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 342 mm |
| Pakkevægt | 5.6 kg |
| Stativ medfølger | Yes |
| Produktdesign | Digital signage fladskærm |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
| Stand colour | Black |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 25 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Antal samtidige berøringspunkter | 10 |
| Multi-touch | Yes |
| Orientering | Horizontal/Vertical |