Elo 1509L, 39,6 cm (15,6”), projiceret kapacitiv, 10 TP, USB, kit (USB), sort
HØJDEPUNKTER
- Slankt og moderne widescreen-design med pålidelighed, der er bygget til touch
- Energibesparelser med LED-teknologi
- Ren, klar Touchscreen i glas for overlegen billedkvalitet
- Aftagelig stander gør det muligt at montere skærmen på en væg eller på en stang (via VESA-beslag)
- Kan fastgøres til disken for ekstra sikkerhedValgfri, feltinstallerbar magnetkortlæser (MSR)
- Touchscreen er forseglet for modstandsdygtighed over for vand, støv og fedt
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions 1509L. Produktets design: Digitalt skilt fladskærm. Skærmdiagonal: 39,6 cm (15,6″), skærmteknologi: LED, skærmopløsning: 1366 x 768 pixels, skærmlysstyrke: 200 cd/m², Touchscreen. Product colour: Black
Elo 1509L 15,6″ widescreen LED Touchscreen-skærm leverer en lavprofileret, detailhærdet løsning med en konstruktion i rent glas, der giver høj lystransmission uden at gå på kompromis med holdbarhed eller funktionalitet. 1509 fås med TouchPro® PCAP, der tilbyder multitouch-kapacitet, og er “built for touch” og giver en ideel løsning til generelle anvendelser, herunder hospitality- og detailmiljøer.
Integreret touch.
Uden bevægelige dele, der kan slides op, giver 1509 en touchrespons, der er hurtig, præcis og driftfri – med finger, behandsket hånd eller en blød stylus.
Fleksibel montering.
Touchscreen-skærmen kan fastgøres til en disk, eller når standeren fjernes, monteres på en væg eller på en stang, og med LED-baggrundsbelysningen reduceres strømforbruget markant.
Kommerciel kvalitet.
15,6″ Touchscreen-skærmen leverer den kvalitet og pålidelighed, Elo er kendt for, og understøttes af vores toårige standardgaranti. Alle vores produkter gennemgår grundige pålidelighedstest (over 20 tests) for at levere 50.000 MTBF.
2 år
Scan & Kamera
| Vandret scanningsområde | 31.5 - 82 kHz |
| Lodret scanningsområde | 50 - 75 Hz |
| Betragtningsvinkel, vandret | 90° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 60° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Displayteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 1366 x 768 pixels |
| Skærmlysstyrke | 200 cd/m² |
| Touchscreen teknologi | Projected capacitive system |
| Kontrastforhold (typisk) | 500:1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| VESA-montering | Yes |
| Skærmens form | Flat |
| Interface til panelmontering | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Sprog til skærmvisning (OSD) | Simplified Chinese, Traditional Chinese, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese |
| Billedformat | 16:9 |
| Paneltype | TFT-LCD |
| Skærmdiagonal (metrisk) | 419.1 cm |
| Antal OSD-sprog | 8 |
| Skærmvisning (OSD) | Yes |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 8 kWh |
| Skala for energieffektivitet | A to G |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Aktivt skærmareal (B x H) | 344.23 x 193.55 mm |
| Antal skærme | 1 |
Tilslutning & Porte
| DC-indgangsstik | Yes |
| USB-port | Yes |
| USB-stiktype | USB Type-B |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | USB Type-A to USB Type-B, VGA |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 6.41 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.21 W |
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (dvale) | 0.84 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Bredde (med stativ) | 283.4 mm |
| Dybde (med stativ) | 173.5 mm |
| Højde (med stativ) | 387.1 mm |
| Vægt (med stativ) | 2.64 kg |
| Pakkebredde | 450 mm |
| Pakkens dybde | 260 mm |
| Pakkehøjde | 326 mm |
| Pakkevægt | 4.76 kg |
| Stativ medfølger | Yes |
| Produktdesign | Digital signage fladskærm |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
| Stand colour | Black |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IPX1 |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 12 ms |
| Indbyggede højttalere | No |
| Multi-touch | Yes |
| Orientering | Horizontal |
| Stand type | Center stand |
| Manuel | Yes |