Elo 1509L, 39,6 cm (15,6”), Projected Capacitive, 10 TP, USB, kit (USB), svart
HÖJDPUNKTER
- Elegant och modern widescreen-design med inbyggd tillförlitlighet för Touchscreen
- Energibesparingar med LED-teknik
- Ren, klar Touchscreen i glas för överlägsen bildkvalitet
- Avtagbart stativ gör att skärmen kan monteras på vägg eller stolpe (via VESA-fäste)
- Kan fästas på disk för extra säkerhetValfri, fältinstallerbar magnetremsläsare (MSR)
- Touchscreen är förseglad för motståndskraft mot vatten, damm, fett
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Elo Touch Solutions 1509L. Produktdesign: Digital signage platt panel. Skärmdiagonal: 39,6 cm (15,6″), Skärmteknik: LED, Skärmupplösning: 1366 x 768 pixlar, Skärmens ljusstyrka: 200 cd/m², Touchscreen. Produktfärg: Svart
Elo 1509L 15,6-tums widescreen LED Touchscreen-skärm levererar en lågprofilerad, butiksanpassad lösning med en ren glaskonstruktion för att möjliggöra hög ljusgenomsläpplighet utan att kompromissa med hållbarhet eller funktionalitet. Tillgänglig med TouchPro® PCAP som erbjuder multitouch-kapacitet, har 1509 ”byggts för touch” och erbjuder en idealisk lösning för allmänna applikationer inklusive hotell- och butiksmiljöer.
Integrerad touch.
Utan rörliga delar som kan slitas ut erbjuder 1509 en snabb, exakt och driftfri touchrespons med ett finger, handskar eller en mjuk penna.
Flexibel montering.
Touchscreen-skärmen kan fästas på en disk, eller när stativet tas bort, monteras på en vägg eller på en stolpe, och med LED-bakgrundsbelysningen minskas strömförbrukningen avsevärt.
Kommersiell kvalitet.
Den 15,6-tums Touchscreen-skärmen levererar den kvalitet och tillförlitlighet som Elo är känt för och stöds av vår tvååriga standardgaranti. Alla våra produkter genomgår rigorösa tillförlitlighetstester (över 20 tester) för att leverera 50 000 timmar MTBF.
2 år
Scan & Kamera
| Horisontellt skanningsområde | 31.5 - 82 kHz |
| Vertikalt skanningsområde | 50 - 75 Hz |
Utskrift
| Betraktningsvinkel, horisontell | 90° |
| Betraktningsvinkel, vertikal | 60° |
Skärm
| Skärmdiagonal | 39.6 cm (15.6″) |
| Displayteknik | LED |
| Displayupplösning | 1366 x 768 pixels |
| Skärmljusstyrka | 200 cd/m² |
| Touchscreen-teknik | Projected capacitive system |
| Kontrastförhållande (typiskt) | 500:1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| VESA-montering | Yes |
| Skärmform | Flat |
| Panelmonteringsinterface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Skärmmenyn (OSD) språk | Simplified Chinese, Traditional Chinese, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Paneltyp | TFT-LCD |
| Skärmdiagonal (metrisk) | 419.1 cm |
| Antal OSD-språk | 8 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | C |
| Energiförbrukning (SDR) per 1000 timmar | 8 kWh |
| Energieffektivitetsskala | A to G |
| Naturlig uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Antal skärmar | 1 |
Anslutning & Portar
| DC-in-uttag | Yes |
| USB-port | Yes |
| USB-kontakttyp | USB Type-B |
Batteri & Ström
| Strömförbrukning (typisk) | 6.41 W |
| Strömförbrukning (av) | 0.21 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Strömförbrukning (viloläge) | 0.84 W |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Svart |
| Bredd (med stativ) | 283.4 mm |
| Djup (med stativ) | 173.5 mm |
| Höjd (med stativ) | 387.1 mm |
| Vikt (med stativ) | 2.64 kg |
| Förpackningsbredd | 450 mm |
| Förpackningsdjup | 260 mm |
| Förpackningshöjd | 326 mm |
| Förpackningsvikt | 4.76 kg |
| Stativ ingår | Yes |
| Produktdesign | Digital signage platt panel |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Stand colour | Black |
Driftsförhållanden
| International Protection (IP)-kod | IPX1 |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 20 - 80% |
| Lagringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 95% |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
I förpackningen
| Manual | Yes |
Övriga specifikationer
| Pekskärm | Yes |
| Svarstid | 12 ms |
| Inbyggda högtalare | No |
| AC-infrekvens | 50 - 60 Hz |
| Kablar ingår | USB Type-A to USB Type-B, VGA |
| Multitouch | Yes |
| Aktivt bildområde (B × H) | 344.23 x 193.55 mm |
| Orientering | Horizontal |
| Stand type | Center stand |