Elo 3204L, 32”, PCAP, Full HD, USB-C, Ethernet, sort VESA 400×400,
HØJDEPUNKTER
- VESA til PC-montering
- Montering af strømforsyning og strømkabel
- Ekstern PC-strømforsyning
- Integreret kabelføring
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Elo Touch Solutions TouchPro PCAP. Produktdesign: Kioskdesign. Skærmdiagonal: 80 cm (31,5″), Skærmteknologi: LED, Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixels, Skærmlysstyrke: 400 cd/m², HD-type: Full HD, Touchscreen. Product colour: Black
Interaktiv skærm
Løft Deres applikationer med Elo’s 3204L 32″ touchskærm, der bringer interaktivitet til ethvert miljø. Med understøttelse af op til 40 samtidige berøringer, lynhurtig respons og anti-friktionsglas prioriterer Elo’s 3204L brugeroplevelsen. Og ved at kombinere touchskærmen med Elo Backpack eller en Brightsign-afspiller kan De nemt omdanne skærmen til en alsidig, fuldskala 32″ tablet.
Fjernstyring af enheder aktiveret med EloView.
Med tilføjelsen af den integrerede IoT-kontrol kan du nemt administrere dine enhedsindstillinger med EloView, Crestron eller din foretrukne MDM-løsning via de medfølgende API’er.
Find den perfekte digital signage-skærm til dine applikationer, med størrelser fra 32 tommer til 65 tommer.
Tilslut dine tilbehør til kanten. Med op til 1,2 Ampere kan du nemt køre fire Elo Edge Connect-perifere enheder på én gang.
Uanset om De forbedrer Deres retailmiljø med endless aisle, engagerer kunder med brugervenlige selvbetjeningskiosker, guider besøgende med interaktiv wayfinding eller hjælper læger og patienter med at interagere på hospitalet, tilbyder 3204L digital signage-skærmen et elegant, minimalistisk design, der er konstrueret til at modstå kravene ved kontinuerlig kommerciel brug.
Touch gennem glas aktiveret med PCAP
Med touch gennem glas-funktion kan Elo’s TouchPro® PCAP interaktive skærme
monteres bag et spejl, i en disk eller i en fuldt indkapslet
kiosk for øget holdbarhed eller æstetik.
Fleksible monteringsmuligheder til kommercielle interaktive skærme.
Vores interaktive skærme i kommerciel kvalitet kan monteres i
liggende, stående og bordorientering, hvilket giver optimal
fleksibilitet til montering på en væg, i en kiosk eller på et bord.
Designet til kravene i kommercielle miljøer.
Bygget til 24/7-brug i miljøer med høj trafik med UL-60950- og IK-07-overholdelse,
leverer Elo’s 3204L den pålidelighed og holdbarhed, virksomheder har brug for – selv under de mest
krævende forhold. Med udvidede produktlivscyklusser og globale
certificeringer kan De stole på 3204L’s langsigtede ydeevne og egnethed
til forskellige internationale markeder.
3 år
| Betragtningsvinkel, vandret | 178° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 178° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 80 cm (31.5") |
| Displayteknologi | LED |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Skærmlysstyrke | 400 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Vis antal farver | 16.7 million colours |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| VESA-montering | Yes |
| Skærmens form | Flat |
| Interface til panelmontering | 400 x 400 mm |
| HD-type | Full HD |
| Paneltype | TFT-LCD |
| Naturlig billedformat | 16:9 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Skærmvisning (OSD) | Yes |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Skærmbredde | 763.7 mm |
| Skærmdybde | 49.6 mm |
| Skærmhøjde | 458.1 mm |
| Skærmvægt | 10.9 kg |
Tilslutning & Porte
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-stiktype | USB Type-C |
| RS-232 interface | Yes |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | AC |
Lyd
| RMS nominel effekt | 5 W |
| Antal indbyggede højtalere | 2 |
Processor & Hukommelse
| Maximum frame rate | 60 fps |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 45 W |
| Strømforbrug (standby) | 2.3 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.29 W |
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Pakkebredde | 905 mm |
| Pakkens dybde | 160 mm |
| Pakkehøjde | 680 mm |
| Pakkevægt | 15.3 kg |
| Produktdesign | Kioskdesign |
| Formål | Universal |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 8 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Antal samtidige berøringspunkter | 40 |
| Certificering | FCC |
| Understøttet placering | Indoor |
| Orientering | Horizontal |