- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra Image Lock Resin. Båndlængde: 300 m, båndbredde: 6 cm, antal pr. kasse: 6 stk.
Resin-farvebånd, 60 mm x 300 m (2,36 in x 984 ft); Image Lock, 25 mm (1 in) kerne, 6/æske
Image Lock er et special-resin-farvebånd, der er udviklet til at give overlegen billedholdbarhed uden brug af laminat, når det bruges sammen med Zebras Z-Xtreme 5000T- og 8000T Image Lock-materialer. Et premium resin-farvebånd, der giver enestående modstandsdygtighed over for slid og opløsningsmidler. Ideelt til anvendelser, hvor etiketter udsættes for barske miljøer og ekstreme kemikalier, herunder etiketter til laboratorieobjektglas. UL/cUL-certificeret.
Medie & Labels
| Båndets længde | 300 m |
| Båndets bredde | 6 cm |
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 6 |
| Kernens diameter | 2.5 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Silver |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |
