- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra Image Lock-resin. Bandlängd: 300 m, bandbredd: 6 cm, antal per kartong: 6 st
Resinband, 60 mm x 300 m (2,36 tum x 984 fot); Image Lock, 25 mm (1 tum) kärna, 6/förpackning
Image Lock är ett specialresinband framtaget för att ge överlägsen bildhållbarhet utan användning av laminat när det används tillsammans med Zebras Z-Xtreme 5000T- och 8000T Image Lock-material. Ett premiumresinband som erbjuder exceptionell nötningstålighet och lösningsmedelsresistens. Idealisk för applikationer där etiketter utsätts för tuffa miljöer och extrema kemikalier, inklusive etiketter för laboratorieslides. UL/cUL-certifierad.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 300 m |
| Bandbredd | 6 cm |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Silver |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |
Relaterade populära produkter
Färgband för etikettskrivare
Zebra färgband för termisk överföring Cartridge Pack
1.289,00 kr Ekskl. moms.
Färgband för etikettskrivare
Star Micronics RC700BR TT Ribbon - Svart, Röd - 1 förpackning-
99,00 kr Ekskl. moms.
