TSC TC210, 8 punkter/mm (203 dpi), display, RTC, TSPL-EZ, USB, RS232, BT, Ethernet, Wi-Fi
HØJDEPUNKTER
- Direkte termisk / termotransfer
- 203 x 203 dpi
- Udskriftsfarver: Sort
- Maks. udskriftsbredde: 10,8 cm Udskriftshastighed: 152 mm/sek.
- Indbyggede stregkoder: Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, EAN128, EAN13, ITF-14, POSTNET, UPC-A, UPC-E
- Forbindelsesteknologi: Kablet & trådløs
- USB-port Ethernet LAN Wi-Fi Bluetooth 4.2
- Display: TFT 5,84 cm (2,3") 320 x 240 pixels farvedisplay
- 2,3 kg
TSC TC210, 8 punkter/mm (203 dpi), display, RTC, TSPL-EZ, USB, RS232, BT, Ethernet, Wi-Fi
TC210, 203 dpi, 2,3″ TFT 320×240, 64MB SDRAM, 128MB Flash, SD-kort op til 32GB, mediebredde 20-112mm, USB + RS-232 + Ethernet + USB-host, Wi-Fi, Navy
3.480,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
TSC TC210. Udskrivningsteknologi: Direkte termisk/termisk overførsel, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI, Udskrivningshastighed: 152 mm/sek. Forbindelsesteknologi: Kablet & trådløs, Ethernet LAN, Wi-Fi, Bluetooth, Bluetooth-version: 4.2, USB-port. Produktfarve: Marineblå
TSC TC-serien af desktop termiske stregkode-labelprintere bygger på de bedste funktioner fra vores bedst sælgende TTP-245C-serie med nogle farverige forbedringer. Ligesom TTP-245C-serien har TC et kompakt design og den høje ydeevne, som kunderne forventer af TSC. Robust, pålidelig og hurtig – TC-seriens printere producerer 4″-brede labels, tags eller kvitteringer med op til 6 ips og tilbyder en pris/ydelses-kombination, som ingen andre desktop termiske stregkode-labelprintere på markedet kan matche.
TC-serien er designet til nem betjening. Medier og farvebånd er nemme at installere. Printeren bruger termotransfer-farvebånd på op til 110 m i længden på 0,5″ kerner med hak. Medieskuffen rummer labelruller op til 5″ i diameter på 1″ eller 1,5″ kerner og indlæses nemt i en centreret, fjederbelastet rulleholder.
Standard kommunikationsinterfaces for TC210- og TC310-modellerne omfatter Ethernet, USB 2.0, USB-hostport (til understøttelse af valgfrie scannere og tastaturer) samt seriel RS-232.
Scan & Kamera
| Indbyggede stregkoder | Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, EAN128, EAN13, ITF-14, POSTNET, UPC-A, UPC-E |
| Printteknologi | Direkte termisk / Termotransfer |
| Udskrivningshastighed | 152 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 10.8 cm |
| Sprog til sidebeskrivelse | TSPL-EZ |
| Antal skrifttyper | 8 |
| Minimum printlængde | 25.4 m |
| Roteret udskrivning | Yes |
| Printfarver | Black |
| Strømforbrug (udskrivning) | 90 W |
Medie & Labels
| Maksimal bredde på label | 10.8 cm |
| Maksimal længde på label | 2.5 m |
| Mediets tykkelse | 0.06 - 0.19 mm |
| Maksimal rullediameter | 12.7 cm |
| Båndets længde | 110 m |
| Båndets bredde | 4 cm |
| Kernens diameter | 3.81 cm |
Skærm
| Skærm | TFT |
| Skærmdiagonal | 5.84 cm (2.3") |
| Farvedisplay | Yes |
| Indbygget display | Yes |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet & Trådløs |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| RS-232-porte | 1 |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Valgfri tilslutningsmuligheder | Bluetooth |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 MB |
| Flash-hukommelse | 128 MB |
| Indbygget processor | Yes |
Software & Styresystem
| Understøttede Windows-operativsystemer | Yes |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100- 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| AC-adapterens udgangsspænding | 2.5 V |
| AC-adapterens udgangsstrøm | 3.75 A |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Navy |
| Bredde | 203 mm |
| Dybde | 259.3 mm |
| Farve | Nej |
| Pakke-type | Box |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 25 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84433210 |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Højde | 191.5 mm |
| Vægt | 2.3 kg |
| Certificering | FCC Class B, CE Class B, C-Tick Class B, UL, cUL, TÜV/safety, CCC, CoC-Mexico |
| Skærmopløsning | 320 x 240 pixels |