TSC TC210, 8 punkter/mm (203 dpi), display, RTC, TSPL-EZ, USB, RS232, BT, Ethernet, Wi-Fi
HÖJDPUNKTER
- Direkttermisk / Termotransfer
- 203 x 203 DPI
- Utskriftsfärger: Svart
- Maximal utskriftsbredd: 10,8 cm Utskriftshastighet: 152 mm/sek
- Inbyggda streckkoder: Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, EAN128, EAN13, ITF-14, POSTNET, UPC-A, UPC-E
- Anslutningsteknik: Kabelansluten & Trådlös
- USB-port Ethernet LAN Wi-Fi Bluetooth 4.2
- Display: TFT 5,84 cm (2,3") 320 x 240 pixlar Färgdisplay
- 2,3 kg
TSC TC210, 8 punkter/mm (203 dpi), display, RTC, TSPL-EZ, USB, RS232, BT, Ethernet, Wi-Fi
TC210, 203 dpi, 2,3″ TFT 320×240, 64MB SDRAM, 128MB Flash, SD-kort upp till 32GB, Mediabredd 20-112mm, USB + RS-232 + Ethernet +USB host, Wi-Fi, Marinblå
5.009,00 kr Ekskl. moms.
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
TSC TC210. Utskriftsteknik: Direkt termisk/termisk överföring, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI, Utskriftshastighet: 152 mm/sek. Anslutningsteknik: Trådbunden & trådlös, Ethernet LAN, Wi‑Fi, Bluetooth, Bluetooth-version: 4.2, USB-port. Produktfärg: Marinblå
TSC TC-serien av stationära termiska streckkodsskrivare bygger på de bästa funktionerna från vår bästsäljande TTP-245C-serie med några färgstarka förbättringar. Precis som TTP-245C-serien har TC ett litet format och den höga prestanda som kunder förväntar sig av TSC. TC-seriens skrivare är hållbara, pålitliga och snabba och producerar 4 tum breda etiketter, taggar eller kvitton i upp till 6 ips, vilket erbjuder en kombination av pris och prestanda som är oöverträffad av andra stationära termiska streckkodsskrivare på marknaden.
TC-serien är designad för enkel användning. Media och färgband är enkla att installera. Skrivaren använder termotransferband på upp till 110 meters längd på 0,5″ kärnor med spår. Mediafacket rymmer etikettrullar på upp till 5 tum i diameter på 1″ eller 1,5″ kärnor och laddas enkelt i en centrerad fjäderbelastad rullhållare.
Standardkommunikations-interface för modellerna TC210 och TC310 inkluderar Ethernet, USB 2.0, USB-värdport (för att stödja tillval av skannrar och tangentbord) och seriell RS-232.
Scan & Kamera
| Inbyggda streckkoder | Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, EAN128, EAN13, ITF-14, POSTNET, UPC-A, UPC-E |
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direkt termisk / Termotransfer |
| Utskriftshastighet | 152 mm/sec |
| Maximal utskriftsbredd | 10.8 cm |
| Sidbeskrivningsspråk | TSPL-EZ |
| Antal teckensnitt | 8 |
| Minsta utskriftslängd | 25.4 m |
| Roterad utskrift | Yes |
| Utskriftsfärger | Black |
| Strömförbrukning (utskrift) | 90 W |
Media & Etiketter
| Maximal etikettbredd | 10.8 cm |
| Maximal etikettlängd | 2.5 m |
| Mediatjocklek | 0.06 - 0.19 mm |
| Maximal rulldiameter | 12.7 cm |
| Bandlängd | 110 m |
| Bandbredd | 4 cm |
| Kärndiameter | 3.81 cm |
Skärm
| Display | TFT |
| Skärmdiagonal | 5.84 cm (2.3") |
| Färgdisplay | Yes |
| Displayupplösning | 320 x 240 pixels |
| Inbyggd display | Yes |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten & Trådlös |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-portar | 1 |
| RS-232-portar | 1 |
| Valfri anslutning | Bluetooth |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 4.2 |
Processor & Minne
| Internminne | 64 MB |
| Flash-minne | 128 MB |
| Inbyggd processor | Yes |
Programvara & OS
| Windows-operativsystem som stöds | Yes |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 100- 240 V |
| AC-adapterns utgångsspänning | 2.5 V |
| AC-adapterns utström | 3.75 A |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Navy |
| Bredd | 203 mm |
| Djup | 259.3 mm |
| Vikt | 2.3 kg |
| Färg | Nej |
| Förpackningstyp | Box |
Driftsförhållanden
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 25 - 85% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Certifiering | FCC Class B, CE Class B, C-Tick Class B, UL, cUL, TÜV/safety, CCC, CoC-Mexico |
| Hållbarhetscertifieringar | ENERGY STAR |
Övriga specifikationer
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| AC-infrekvens | 50 - 60 Hz |
| Höjd | 191.5 mm |