- Description
- Additional information
Description
Brodit 202030. Mobile device type: Mobile phone/Smartphone, Type: Passive holder, Proper use: Indoor, Outdoor, Product colour: Black
Pedestal Mount 7.5″ with Magnetic mount, 88 mm. Total length: 160 mm. With ball head and wingnut. AMPS-holes.
A Standard Duty Pedestal Mount with Magnetic mount, for a stable installation of your device in any vehicle and on any smooth, flat metal surface. Easy to set in any angle and position thanks to ball heads which tilt 210° and swivel 360°. AMPS holes, compatible with all Brodit holders with tilt swivel. Color: Black. Rod made of aluminum, wingnuts made of plastic.
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
| Width | 88 mm |
| Depth | 88 mm |
| Height | 160 mm |
| Weight | 375 g |
Certifications
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Proper use | Indoor, Outdoor |
Other specifications
| Type | Passive holder |
| Device mount type | Screw mount |
| Material | Plastic |
| Tilt angle range | 0 - 210° |
| Swivel angle | 360° |
Related popular products
EDA10A-DB-2
Honeywell EDA10A display dock, kit includes: Dock, EU power cord and power adapter
2.298,00kr. Excl. VAT
SG-NGWT-WSTPLN-01
ZEBRA WT6000 Replacement Medium/Large Spare Strap For Wrist Mount.
519,00kr. Excl. VAT