- Description
- Additional information
Description
Brodit 216295. Mobile device type: Portable printer, Type: Passive holder, Proper use: Indoor, Product colour: Black
This mount offers an easy and secure way to mount your printer. With quick release MultiMoveClip, it makes it easy to move your printer between locations. Combining functionality and convenience, Brodit products contribute to an improved working environment. Custom made mount with a perfect, firm fit. Attach onto a Pedestal Mount or a high strength ProClip mounting platform.
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
| Width | 70 mm |
| Depth | 45 mm |
| Height | 119 mm |
| Weight | 167 g |
Certifications
| Mobile device type | Portable printer |
| Proper use | Indoor |
| Compatibility | TSC Alpha 30L, TSC Alpha 40L |
Other specifications
| Type | Passive holder |
| Device mount type | Screw mount |
| Orientation | Vertical |
| Country of origin | Sweden |
| Material | ABS, Acetal |
Related popular products
STND-ET4X-10POS1-01
Zebra ET4X 10inch Point-Of-Sale (POS) Stand for 10in ET40, ET45
2.799,00kr. Excl. VAT
EDA10A-DB-3
Honeywell EDA10A display dock, kit includes: Dock, UK power cord and power adapter
2.298,00kr. Excl. VAT