Ergonomic Solutions PAX Q25 MultiGripTM (with handle)
HIGHLIGHTS
- Designed for the PAX Tec. Q25
- Protect your investment by simply swapping the existing MultiGrip plate for one compatible with your new terminal
- Friction pads ensure a stable and secure fit for the payment device
- With handle
- 5-year warranty
- Description
- Additional information
- Documents
Description
Ergonomic Solutions SpacePole Payment PAX Q25 MultiGrip™ (with handle). Product type: POS mount, Product colour: Black, Material: Metal. Width: 91 mm, Depth: 187.3 mm, Height: 55.8 mm. Package type: Box, Package width: 75 mm, Package depth: 297 mm. Quantity per pack: 1 pc(s)
This MultiGrip™ plate (with handle) is designed for the PAX Tec. Q25
A cost-effective solution which allows you to easily install or upgrade your payment device, made from durable steel and available with or without a handle.
Display
| Built-in display | No |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
| Width | 91 mm |
| Depth | 187.3 mm |
| Height | 55.8 mm |
| Weight | 280 g |
| Package weight | 290 g |
| Material | Metal |
| Package width | 75 mm |
| Package depth | 297 mm |
| Package height | 121 mm |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 163.3 kg |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Certifications
| Product type | POS mount |
| Compatibility | Q25 |
| Brand compatibility | Pax |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |
| Compliance certificates | REACH |
Other specifications
| Version | 1.1 |