- Description
- Additional information
Description
Getac GBM1X2. Type: Battery, Brand compatibility: Getac, Compatibility: ZX10. Width: 60.6 mm, Depth: 119.5 mm, Height: 8.95 mm
Features & Benefits
The hot-swappable battery can support full-shift computing with no downtime. It is a great solution for mobile professionals who require long battery life for all-day operation.
Battery & Power
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 4990 mAh |
| Battery voltage | 3.88 V |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight | 97 g |
| Depth | 119.5 mm |
| Width | 60.6 mm |
| Height | 8.95 mm |
Certifications
| Brand compatibility | Getac |
| Compatibility | ZX10 |
Other specifications
| Type | Battery |
Related popular products
EDA10A-11BE94N21RK
Honeywell EDA10A Android 12 with GMS, WWAN and WLAN, S0703 SR Imager, 2.2GHz 8 Core, 8GB/128GB Mem.,
7.878,00kr. Excl. VAT
EDA10A-DB-3
Honeywell EDA10A display dock, kit includes: Dock, UK power cord and power adapter
2.298,00kr. Excl. VAT