Labels, Zebra, Normal Paper, 8000T All-Temp, W: 152.4 mm, H: 215.9 mm, D: 200 mm, C: 76 mm
HIGHLIGHTS
- Self-adhesive printer label
- Die-cut label
- Roll
- Rectangle White
- Material: Paper
- Print technology: Thermal transfer
- Adhesive type: Permanent
- Labels per pack: 2720 pc(s)
- Description
- Additional information
- Documents
Description
Zebra 8000T All-Temp. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Doesn’t contain: Bisphenol A (BPA), Latex. Label width: 15.2 cm, Label height: 21.6 cm, Maximum roll diameter: 20 cm. Labels per pack: 2720 pc(s), Labels per roll: 680 pc(s)
| Print technology | Thermal transfer |
Media & Labels
| Labels per pack | 2720 pc(s) |
| Rolls per pack | 4 |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Labels per roll | 680 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Maximum roll diameter | 20 cm |
| Label width | 15.2 cm |
| Label height | 21.6 cm |
| Adhesive type | Permanent |
Wireless & Network
| Compatible products | 8000T |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | White |
| Format | Roll |
| Shape | Rectangle |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Other specifications
| Material | Paper |
| Type | Die-cut label |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA), Latex |