Labels, Zebra, Normal Paper, Z-Select 2000T, W: 76.2 mm, H: 50.8 mm, D: 200 mm, C: 76 mm
HIGHLIGHTS
- Self-adhesive printer label
- Die-cut label
- Roll
- Rectangle White
- Material: Paper
- Print technology: Thermal transfer
- Adhesive type: Permanent
- Labels per pack: 13168 pc(s)
- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Select 2000T. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Doesn’t contain: Bisphenol A (BPA), Latex. Label width: 7.6 cm, Label height: 5.1 cm, Size (imperial): 7.62 cm (3″). Labels per pack: 13168 pc(s), Labels per roll: 3292 pc(s)
Z-Select 2000T
3292 per roll, 4 per case, per pack.
Media Size
– 3″ x 2 “
– 76.2 mm x 50.8 mm
Media Format
– Roll
Compatible Printers
105S, 105Se, 105SL, 110PAX3, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 140XiIIIPlus, 160S, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 170XiIIIPlus, 90XiII, 90XiIII, 90XiIIIPlus, 96XiIII, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus
| Print technology | Thermal transfer |
Media & Labels
| Labels per pack | 13168 pc(s) |
| Rolls per pack | 4 |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Labels per roll | 3292 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Label width | 7.6 cm |
| Label height | 5.1 cm |
| Adhesive type | Permanent |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | White |
| Finish type | Matte |
| Format | Roll |
| Shape | Rectangle |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Other specifications
| Material | Paper |
| Type | Die-cut label |
| Size (imperial) | 7.62 cm (3") |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA), Latex |