Zebra Z-Perform 1000T, label roll, normal paper, 83x51mm
HIGHLIGHTS
- Self-adhesive printer label
- Die-cut label
- Roll
- Rectangle White
- Material: Paper
- Print technology: Thermal transfer
- Adhesive type: Permanent
- Labels per pack: 16440 pc(s)
- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Perform 1000T. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Doesn’t contain: Bisphenol A (BPA), Latex. Label width: 8.26 cm, Label height: 5.08 cm, Size (imperial): 8.25 cm (3.25″). Labels per pack: 16440 pc(s), Labels per roll: 2740 pc(s)
Z-Perform 1000T
2740 per roll, 6 per case, per pack.
Media Size
– 3.25″ x 2 “
– 82.55 mm x 50.8 mm
Media Format
– Roll
Compatible Printers
105S, 105Se, 105SL, 110PAX3, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 140XiIIIPlus, 160S, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 170XiIIIPlus, 90XiII, 90XiIII, 90XiIIIPlus, 96XiIII, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus
| Print technology | Thermal transfer |
Media & Labels
| Labels per pack | 16440 pc(s) |
| Rolls per pack | 6 |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Labels per roll | 2740 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Label width | 8.26 cm |
| Label height | 5.08 cm |
| Adhesive type | Permanent |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | White |
| Finish type | Matte |
| Format | Roll |
| Shape | Rectangle |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Other specifications
| Material | Paper |
| Type | Die-cut label |
| Size (imperial) | 8.25 cm (3.25") |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA), Latex |