- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Select 2000T. Product colour: White, Print technology: Thermal transfer. Label width: 10.2 cm, Label height: 5.1 cm, Core diameter: 2.54 cm. Labels per pack: 1370 pc(s), Labels per roll: 1370 pc(s). Case or master carton quantity: 12 pc(s)
Matt coated thermal transfer paper label with permanent adhesive.
Premium, bright white, ultra smooth paper facestock specially coated to provide optimal performance.
– Supplied on 25mm (1″) Cores
– Recommended Ribbon: 5319 wax, 3200 wax/resin
– 1370 Labels Per Roll
| Print technology | Thermal transfer |
| Print type | Thermal Transfer |
Media & Labels
| Labels per pack | 1370 pc(s) |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Labels per roll | 1370 pc(s) |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 5.1 cm |
Audio
| Case or master carton quantity | 12 pc(s) |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | White |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |