Zebra TC22, 2D, SE5500, Projected Capacitive, 2-Pin, USB-C, BT, Wi-Fi, NFC, Android, GMS, ext. bat., black
HIGHLIGHTS
- 15.2 cm (6") 1080 x 2160 pixels Touchscreen
- 6 GB
- Compatible memory cards: MicroSD (TransFlash)
- Qualcomm 2.1 GHz
- Android
- Bluetooth Near Field Communication (NFC) Wi-Fi
- Built-in camera 16 MP
- 5200 mAh
- Black
- Description
- Additional information
Description
Zebra TC22. Display diagonal: 15.2 cm (6″), Display resolution: 1080 x 2160 pixels. Internal memory: 6 GB, Flash memory: 64 GB, Compatible memory cards: MicroSD (TransFlash). Processor frequency: 2.1 GHz, Processor manufacturer: Qualcomm, Processor family: Qualcomm. Operating system installed: Android. Wi-Fi standards: Wi-Fi 6 (802.11ax)
Scan & Camera
| Built-in camera | Yes |
| Rear camera resolution (numeric) | 16 MP |
| Scanner type | 2D |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
Display
| Display diagonal | 15.2 cm (6″) |
| Display resolution | 1080 x 2160 pixels |
| Touchscreen | Yes |
| Display brightness | 450 cd/m² |
Connectivity & Ports
| Data network | Not supported |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Google Mobile Services (GMS) supported | Yes |
Wireless & Network
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| GPS (satellite) | No |
Processor & Memory
| Internal memory | 6 GB |
| Flash memory | 64 GB |
| Processor frequency | 2.1 GHz |
| Processor family | Qualcomm |
| Number of cores | 6 |
| Processor manufacturer | Qualcomm |
| Built-in processor | Yes |
Software & OS
| Operating system installed | Android |
Battery & Power
| Battery capacity | 5200 mAh |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
Operating Conditions
| International Protection (IP) code | IP65, IP68 |
Other specifications
| LED indicators | Yes |
| Warranty period | 2 year(s) |
Related popular products
S20RD-A5LAW-EXD-KIT
Bluebird S20 Handheld Terminal, Android 13, EXT battery, 5G
6.249,00kr. Excl. VAT
EDA5S-11A034N21RK
Honeywell EDA5s Android 11 with GMS, WWAN and WLAN, No Imager, 2.0GHz 8 core, 3GB/32GB Memory,
7.499,00kr. Excl. VAT
CK65-L0N-BMC210E
Honeywell CK65,4GB/32GB Memory,Alphanumeric,EX20 Near/Far Range 2D Area Image,Camera,SCP,GMS,
21.749,00kr. Excl. VAT
EDA56-00AE61N21RK
Honeywell EDA56 (2PIN) WLAN, Wi-Fi6, Android 11 with GMS, S0703 Imager, 2.0GHz 8 core,
8.949,00kr. Excl. VAT
EDA57-11BE61H21RK
Honeywell EDA57 (2PIN),5G,WWAN & WLAN, Android 12 with GMS,Wi-Fi 5, HD 1440 x 720, S0703 Imager,
10.799,00kr. Excl. VAT
CK65-L0N-BSC210E
Honeywell CK65,4GB/32GB Memory,Alphanumeric,Standard Range,Camera,SCP,GMS,Disinfectant Ready,
16.799,00kr. Excl. VAT
EDA5S-11AE34N21RK
Honeywell EDA5s Android 11 with GMS, WWAN and WLAN, S0703 Imager,
8.299,00kr. Excl. VAT