- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Peform 1000D. Estimated archival life: 10 year(s), Brand compatibility: Zebra. Length: 14.6 m, Width: 75.4 mm, Diameter: 4.6 cm. Quantity per pack: 30 pc(s)
Z-Perform 1000D 80 Receipt (For MZ320 Mobile Printers) (75,4 mm x cont. (length 14,6 metres))
A direct thermal, uncoated 80 micron receipt paper. A thicker alternative to the 60 micron product. Not recommended for applications involving exposure to sunlight or extreme heat. This product can be archived for up to 5 years after printing if required.
Media & Labels
| Core diameter | 1.9 cm |
Dimensions, Weight & Design
| Width | 75.4 mm |
| Diameter | 4.6 cm |
| Length | 14.6 m |
| Quantity per pack | 30 pc(s) |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Brand compatibility | Zebra |
Other specifications
| Estimated archival life | 10 year(s) |
Related popular products
C33S045390
Receipt Rolls, Normal Paper, 101.6 mm, Receipt- / voucher roll (endless)
673,00kr. Excl. VAT
3006419-T
Receipt Rolls, Zebra, 8000D 10 Year Receipt, Thermal Paper, 101.6 mm, 57 mm, 19 mm, White
677,00kr. Excl. VAT
3007301-T
White Zebra 8000D 10 Year Receipt 75mm x 20m Paper Mobile Printer Receipts
1.249,00kr. Excl. VAT
3014861-T
Zebra Z-Perform 1000D 60 Receipt Paper, 80mm x 26.52m, Rolls/Box: 30, 13mm core
1.399,00kr. Excl. VAT
800420-314
Zebra Z-Perform 1000D 80 Receipt 51mm x 100m Paper Receipt, Rolls/Box: 12
999,00kr. Excl. VAT