- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Perform 1000D. Estimated archival life: 10 year(s), Brand compatibility: Zebra. Length: 11.28 m, Width: 79.8 mm, Diameter: 4 cm. Quantity per pack: 50 pc(s)
Exceptionally Consistent, Consistently Exceptional
Printing supplies can impact everything from printhead lifespan to operational efficiency. That’s why we produce our own line of thermal printing supplies to ensure consistent, optimized performance in Zebra printers.
Media & Labels
| Core diameter | 1.3 cm |
Dimensions, Weight & Design
| Width | 79.8 mm |
| Diameter | 4 cm |
| Length | 11.28 m |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Brand compatibility | Zebra |
Other specifications
| Estimated archival life | 10 year(s) |
Related popular products
3012973
Receipt Rolls, Zebra, Z-Perform 1000D 80 Receipt, Thermal Paper, 80 mm, 40 mm, 12.7 mm, White
77,00 € Excl. VAT
C33S045390
Receipt Rolls, Normal Paper, 101.6 mm, Receipt- / voucher roll (endless)
8,00 € Excl. VAT

