Zebra Label 102 x 64mm, TT, 1000T
HIGHLIGHTS
- Self-adhesive printer label
- Die-cut label
- Roll
- Rectangle White
- Material: Paper
- Print technology: Thermal transfer
- Adhesive type: Permanent
- Labels per pack: 8880 pc(s)
- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Perform 1000T. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Doesn’t contain: Bisphenol A (BPA), Latex. Label width: 10.2 cm, Label height: 6.4 cm, Core diameter: 7.62 cm. Labels per pack: 8880 pc(s), Labels per roll: 2220 pc(s)
Quantity
2220 per roll, 4 per case, per pack.
Media Size
– 4″ x 2.5 “
– 101.6 mm x 63.5 mm
Media Format
– Roll
Compatible Printers
105S, 105Se, 105SL, 110PAX3, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 140XiIIIPlus, 160S, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 170XiIIIPlus, 220XiII, 220XiIII, 220XiIIIPlus, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus.
| Print technology | Thermal transfer |
Media & Labels
| Labels per pack | 8880 pc(s) |
| Rolls per pack | 4 |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Labels per roll | 2220 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 6.4 cm |
| Adhesive type | Permanent |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | White |
| Finish type | Matte |
| Format | Roll |
| Shape | Rectangle |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Other specifications
| Material | Paper |
| Type | Die-cut label |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA), Latex |