- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
- Liknande produkter
Beskrivning
Epson Premium matt etikett – kontinuerlig rulle: 102 mm x 35 m. Ytbehandling: Matt, Vikt utskriftsmedium: 163 g/m². Antal per förpackning: 1 st, Förpackningsbredd: 113 mm, Förpackningsdjup: 108 mm. Produkter per pall: 648 st, Pallens bruttolängd: 120 cm, Pallens bruttobredd: 80 cm. Ursprungsland: Polen
Matta pappersetiketter med permanent lim
Premium mattbelagda inkjet-etiketter för högkvalitativa utskrifter på fotonivå. Den släta, klarvita ytan med matt finish säkerställer snabb torkning samt reptålighet, vattenbeständighet och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hyllkantsetiketter i detaljhandeln
• Fraktetiketter
Utskrift
| Print media weight | 163 g/m² |
Media & Etiketter
| Etikettmaterial | Papper |
Mått, Vikt & Design
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 113 mm |
| Förpackningsdjup | 108 mm |
| Förpackningshöjd | 113 mm |
| Förpackningsvikt | 636 g |
| Produkter per pall | 648 pc(s) |
| Pallens bruttolängd | 120 cm |
| Pallens bruttobredd | 80 cm |
| Pallens bruttohöjd | 102 cm |
| Produkter per pallager | 216 pc(s) |
| Produkter per pallager (UK) | 288 pc(s) |
| Produkter per pall (UK) | 864 pc(s) |
| Pallens längd (UK) | 120 cm |
| Pallbredd (UK) | 100 cm |
| Pallhöjd (UK) | 102 cm |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Minsta orderkvantitet | 18 pc(s) |
| Ursprungsland | Poland |



