Epson TM-T20IV, 8 punkter/mm (203 dpi), skärare, USB, RS232, Ethernet
HÖJDPUNKTER
- Ekonomisk: Automatisk pappersminskning
- Modern design: Snygg, modern design, perfekt för kundmiljö
- Pålitlig: Mekanismens livslängd på 15 miljoner rader
- Snabb utskriftshastighet: Utskriftshastighet på 250 mm/sek
- Flexibel anslutning: Epson TM-T20IV(101) stöder USB + Serial
- Trygghet: Epson är Europas ledande tillverkare av POS-skrivare{s1
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson TM-T20IV(102):USB+Serial+Ether, PS, Blk, EU, RS-232. Utskriftsteknik: Termo, Typ: POS-skrivare, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI. Tjocklek på utskriftsmedia: 53–75 µm, Maximal rulldiameter: 8,3 cm, Pappersbredd som stöds: 80 mm. Anslutningsteknik: Kabelansluten, USB-kontakt: USB Type-A, Seriellt interface: RS-232. Datahastighet för Ethernet LAN: 10, 100 Mbit/s. Inbyggda streckkoder: CODABAR (NW-7), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1-128, ITF, UPC-A, UPC-E, Medeltid mellan fel (MTBF): 360 000 h, Hållbarhet för automatisk pappersavskärare: 2 miljoner klipp
POS-kvittoskrivare
Kombinationen av snabba utskriftshastigheter, hög tillförlitlighet och ekonomisk drift gör denna skrivare till ett måste för små butiker och specialbutiker, restauranger och livsmedelsbutiker.
Prisvärd
Denna lättanvända modell är vår instegsnivå för kassakvittoskrivare och har en utskriftsbredd på 80 mm. Dess automatiska pappersminskning minskar övre och nedre marginaler, radmatningsbredd och streckkodshöjd, vilket möjliggör flexibel kvittoutskrift. Detta övervakar och kontrollerar mängden papper som används. Papperskostnaderna minimeras genom att skriva ut topplogotypen för nästa kvitto innan klippning, så den övre marginalen minskas ytterligare med 12 mm.
Pålitlig
Med en medeltid mellan fel (MTBF) på 360 000 timmar och en mekanismlivslängd på 15 miljoner rader kan du lita på TM-T20IV i högvolymsmiljöer.
Flexibel
TM-T20IV levereras med inbyggt USB + Serial interface, vilket gör modellen till en långsiktig investering eftersom det är möjligt att byta anslutning när som helst.
Snabb
Dess utskriftshastighet på 250 mm/sek kan spara tid och dess konkurrenskraftiga pris och driftskostnader kan spara pengar; idealisk när du behöver slå köer snabbt.
24 månaders Carry in
Scan & Kamera
| Inbyggda streckkoder | CODABAR (NW-7), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1-128, ITF, UPC-A, UPC-E |
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termisk |
| Utskriftshastighet | 250 mm/sec |
| Utskriftsmediatjocklek | 53 - 75 µm |
| AC-adapter inkluderad | Yes |
| Strömförbrukning (utskrift) | 27.2 W |
| Skrivhuvudets livslängd | 150 km |
| Teckenstorlek | 1.25 x 3 mm |
Media & Etiketter
| Pappersbredd som stöds | 80 mm |
| Maximal rulldiameter | 8.3 cm |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Seriellt interface | Yes |
| Antal USB 2.0-portar | 1 |
| Seriellt interface-typ | RS-232 |
| Ethernet LAN-datahastigheter | 10,100 Mbit/s |
| USB-kontakt | USB Type-A |
| Valfri anslutning | Wireless LAN |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | No |
Programvara & OS
| Windows-operativsystem som stöds | Yes |
| Operativsystem för mobiler stöds | Android, iOS |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 100 - 230 V |
| Strömförbrukning (standby) | 0.96 W |
| DC-utgångsspänning | 24 V |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Bredd | 140 mm |
| Djup | 199 mm |
| Vikt | 1.7 kg |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 360000 h |
| Medelcykler mellan fel (MCBF) | 60000000 |
Certifieringar
| Autoklipparens hållbarhet | 2 million cuts |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ICES |
| Säkerhetsvarning | UL62368-1, CAN/CSA C22.2 No.62368-1 |
Övriga specifikationer
| Typ | POS-skrivare |
| Klippare | Yes |
| Höjd | 146 mm |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Strömkälltyp | DC |
| AC-infrekvens | 50/60 Hz |
| Färg | No |
| Väggmonterbar | Yes |
| Kablar ingår | AC |
| Karaktärstäthet | 22.6 cpi |
| Skriva ut tecken | Graphic |
| Inbyggda sensorer detaljer | Paper End Sensor, Paper Near End Sensor |
| Mottagningsbuffert | 4 KB |