Epson etikett, Syntetisk, BOPP högglans etikett, B: 203 mm, H: 68000 mm, D: 152 mm, C: 76 mm
HÖJDPUNKTER
- Material: Polypropylen (PP)
- Utskriftsteknologi: Bläckstråle
- Lim: Permanent
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson BOPP Högglansetikett – Kontinuerlig rulle: 203 mm x 68 m. Material: Polypropen (PP), Utskriftsteknik: Bläckstråle, Häftämne: Akryl. Etikettbredd: 20,3 cm, Arkets längd: 68 m, Kärndiameter: 7 cm. Antal per förpackning: 4 st
Slitstarka, syntetiska BOPP-baserade (biaxiellt orienterad polypropen) etiketter
Med utmärkt bläcktorktid och motståndskraft mot vatten och värme kan dessa polypropenetiketter användas för kladdfri, exakt och hållbar fyrfärgsutskrift.
Användningsområde
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Kärndiameter | 7 cm |
| Etikettbredd | 20.3 cm |
| Typ av lim | Permanent |
| Arkets längd | 68 m |
Mått, Vikt & Design
| Antal per förpackning | 4 pc(s) |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Kompatibla produkter | Epson ColorWorks C7500G<br />Epson ColorWorks C7500<br />ColorWorks CW-C6500Pe<br />ColorWorks CW-C6500Ae<br />ColorWorks CW-C6000Ae |
Övriga specifikationer
| Material | Polypropylene (PP) |
| Typ av ytbehandling | Gloss |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |
Relaterade populära produkter
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Etikett 58 x 36 mm, DT, permanent, vit
179,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Label 57 x 78 mm, DT, permanent, vit,
139,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter, Fraktetiketter
Delfi Label 100 x 150 mm, DT, Thermo Eco, Perm. Klæber
119,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Etiketter, Etiketter för termisk överföring
Etikett 60,3 x 25,4mm, TT, Silver Polyester
889,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matt Etikett - Stansad rulle: 105 mm x 210 mm, 282 etiketter,
289,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matte Label - Kontinuerlig rulle: 102 mm x 60 m.
229,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Select 2000D etiketter 76mm x 76mm
1.439,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Direkttermoetiketter, Zebra Labels
ZEBRA L 101,600 mm x 152,400 mm
1.039,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Perform 1000D, etikettrulle, termopapper, 101,6 x 101,6mm
1.279,00 kr Ekskl. moms.