Etiketter, Zebra, Syntetiska, Z-Ultimate 3000T Vit, B: 101,6 mm, H: 69,85 mm, D: 127 mm, C: 25,4 mm
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Syfte: Universell
- Rektangel Vit
- Material: Papper
- Utskriftsteknik: Termisk överföring
- Adhesive typ: Permanent
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra 3002085. Produktfärg: Vit, Etiketttyp: Självhäftande skrivaretikett, Material: Papper. Etikettbredd: 10,2 cm, Etiketthöjd: 7 cm, Kärndiameter: 2,54 cm. Etiketter per rulle: 1140 st
Termotransferetikett i blank polyester med ett högpresterande permanent akryllim. Oöverträffad motståndskraft mot fläckar/repor. Utmärkt hållbarhet och kemikalieresistens. Riv- och vattenbeständig. Utmärkt vidhäftning på många olika ytor
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termisk överföring |
Media & Etiketter
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 2,54 cm |
| Etiketter per rulle | 1140 st |
| Typ av etikett | Självhäftande etikett för skrivare |
| Etikettbredd | 10,2 cm |
| Etikettens höjd | 7 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Vit |
| Form | Rektangel |
Certifieringar
| Syfte | Universell |
Övriga specifikationer
| Material | Papper |
Relaterade populära produkter
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Etikett 58 x 36 mm, DT, permanent, vit
179,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter, Fraktetiketter
Delfi Label 100 x 150 mm, DT, Thermo Eco, Perm. Klæber
119,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Etiketter, Etiketter för termisk överföring
Etikett 60,3 x 25,4mm, TT, Silver Polyester
889,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi-etikett 56 x 25 mm, DT, permanent, vit
129,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Direkttermoetiketter, Zebra Labels
Zebra Etikett 105mm x 100 meter, DT, Linerless
1.419,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matte Label - Kontinuerlig rulle: 102 mm x 60 m.
229,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Etiketter för termisk överföring, Zebra Labels
Zebra Armband, Polypropylen( 25,4x279,4mm) Direkt termisk, Z-Band
3.109,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Select 2000D etiketter 76mm x 76mm
1.229,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Perform 1000D, etikettrulle, termopapper, 101,6 x 101,6mm
1.109,00 kr Ekskl. moms.