- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra Image Lock-resin. Bandlängd: 74 m, bandbredd: 6,4 cm, antal per kartong: 12 st
Resinband, 64 mm x 74 m (2,52 tum x 242 fot), Image Lock; Image Lock, 12 mm (0,5 tum) kärna, 12/st
Image Lock är ett specialutformat resinband som ger överlägsen bildhållbarhet utan användning av laminat när det används tillsammans med Zebras Z-Xtreme 5000T och 8000T Image Lock-material. Ett premium resinband som erbjuder exceptionell slit- och lösningsmedelsresistens. Idealisk för applikationer där etiketter utsätts för tuffa miljöer och extrema kemikalier, inklusive applikationer för mikroskopiglasetiketter. UL/cUL-certifierad.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 74 m |
| Bandbredd | 6.4 cm |
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 1.2 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Silver |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |
