- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra Image Lock Resin. Båndlængde: 74 m, båndbredde: 6,4 cm, antal pr. kasse: 12 stk.
Resin-farvebånd, 64 mm x 74 m (2,52 in x 242 ft), Image Lock; Image Lock, 12 mm (0,5 in) kerne, 12/stk. pr. kasse
Image Lock er et special-resin-farvebånd, der er formuleret til at give overlegen billedholdbarhed uden brug af laminat, når det kombineres med Zebras Z-Xtreme 5000T- og 8000T Image Lock-materialer. Et premium resin-farvebånd, der giver enestående modstandsdygtighed over for slid og opløsningsmidler. Ideelt til anvendelser, hvor etiketter udsættes for barske miljøer og ekstreme kemikalier, herunder etiketter til laboratorieobjektglas. UL/cUL-certificeret.
Medie & Labels
| Båndets længde | 74 m |
| Båndets bredde | 6.4 cm |
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 12 |
| Kernens diameter | 1.2 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Silver |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |


