Zebra Etikett 31 x 22mm, TT, 2000T
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Stansat etikett
- Rulle
- Rektangel Vit
- Material: Papper
- Utskriftsteknologi: Termotransfer
- Lim typ: Permanent
- Etiketter per förpackning: 34680 st
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra Z-Select 2000T. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Doesn’t contain: Bisphenol A (BPA), Latex. Etikettbredd: 3,1 cm, Etiketthöjd: 2,2 cm, Kärndiameter: 2,54 cm. Etiketter per förpackning: 34 680 st, Etiketter per rulle: 2 890 st
– 2890 per rulle
– 12 rullar per låda
Termotransfer – använder ett färgband och matchande etikettmaterial för att överföra en bild till etikettmaterialet. För den bästa lösningen med långlivskrav eller tuffa miljöer, använd med ett Zebra-färgband
– Inomhus- eller utomhusbruk
– Medellång till lång livslängd
– Specialapplikationer som kräver specifika utskriftsfunktioner, kemikaliebeständighet eller värmebeständighet
– Högkvalitativa hållbara bilder och streckkoder
Zebras termotransferetikett finns i pappers- eller syntetiska format. Papperetiketter är billiga, men erbjuder utmärkt utskriftskvalitet och kan användas i en mängd olika allmänna applikationer. Syntetiska värmetransferetiketter är tåliga, har lång livslängd och är resistenta mot nötning, fukt, värme, rivning och kemikalier.
För modeller:
– TLP2824
– TLP2844
– TLP3842/3844
– G-serien
Utskrift
| Utskriftsteknik | Thermal transfer |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 34680 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 2.54 cm |
| Etiketter per rulle | 2890 pc(s) |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 3.1 cm |
| Etikettens höjd | 2.2 cm |
| Typ av lim | Permanent |
| Perforerad | Yes |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Material | Paper |
| Typ | Die-cut label |
| Innehåller inte | Bisphenol A (BPA), Latex |