- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5555 vax/harts. Bandlängd: 30 m, Bandbredd: 11 cm, Antal per låda: 10 st
Vax/harts-färgband, 110 mm x 30 m (4,33 tum x 98 fot), 5555; Standard, kassett, 10/förp
Standardformuleringen för 5555 vax/harts-bläck är avsedd för utskrift av högkvalitativa, hållbara streckkoder på Zebras bestrukna papper och matta syntetiska etikettmaterial i utskriftshastigheter upp till 6 tum per sekund. Ger en skarp, tydlig bild och bibehåller sin höga kvalitet under tuffa miljöförhållanden såsom måttlig nötning, hög fuktighet, kemisk exponering och höga temperaturer. Idealisk för applikationer där etiketter skannas upprepade gånger med läspenna, utsätts för nötning eller friktion, används utomhus, appliceras på kemikaliefat eller exponeras för vatten, ånga, alkaliska lösningar eller syralösningar. UL/cUL-certifierad. Finns i storlekar för industri-, mobil- och skrivbordsenheter (inklusive en kassett för användning i ZD420-skrivaren).
Media & Etiketter
| Bandlängd | 30 m |
| Bandbredd | 11 cm |
| Bandmaterial | Wax-Resin |
| Rullar per förpackning | 10 |
| Kärndiameter | 1.27 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |