- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5555 Voks/Resin. Båndlængde: 30 m, båndbredde: 11 cm, antal pr. kasse: 10 stk.
Voks/Resin-farvebånd, 110 mm x 30 m (4,33 in x 98 ft), 5555; Standard, kassette, 10/æske
5555 standard voks/resin-blækformuleringen er til udskrivning af holdbare stregkoder i høj kvalitet på Zebras bestrøgne papir og matte syntetiske etiketmaterialer ved udskriftshastigheder på op til 6 tommer pr. sekund. Giver et skarpt, klart billede og bevarer den høje kvalitet under barske miljøforhold såsom moderat slid, høj fugt, kemisk påvirkning og høje temperaturer. Ideel til anvendelser, hvor etiketter gentagne gange scannes med håndscanner, udsættes for slid eller friktion, udendørs, påføres kemikalietromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. UL/cUL-certificeret. Fås i industrielle, mobile og desktop-størrelser (inkl. en kassette til brug i ZD420-printeren)
Medie & Labels
| Båndets længde | 30 m |
| Båndets bredde | 11 cm |
| Farvebånds materiale | Wax-Resin |
| Ruller pr. pakke | 10 |
| Kernens diameter | 1.27 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |

