- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5095 Resin-färgband. Bandlängd: 74 m, bandbredd: 6,4 cm, antal per kartong: 12 st
Hartsfärgband, 64mmx74m (2,52″x242ft), 5095; High Performance, 12mm (0,5″) kärna, 12/förp
Färgbandet 5095 i harts ger tryck som tål de flesta tuffa miljöer: smetning, fukt, nötning, extrema temperaturer och kemikalier. Idealiskt för tillämpningar där etiketter skannas upprepade gånger, utsätts för nötning eller friktion, används utomhus, appliceras på kemikaliefat eller exponeras för vatten, ånga, alkali- eller syralösningar. Ger bred materialkompatibilitet. UL/cUL-certifierat. Skriver ut hållbara streckkoder på Zebras bestrukna glansiga syntetiska etikettmaterial.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 74 m |
| Bandbredd | 6.4 cm |
| Bandmaterial | Resin |
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 1.27 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |
Relaterade populära produkter
Färgband för etikettskrivare
Zebra färgband för termisk överföring Cartridge Pack
1.289,00 kr Ekskl. moms.
