- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5095 Resin Bånd. Båndlængde: 74 m, båndbredde: 6,4 cm, antal pr. kasse: 12 stk.
Resin-farvebånd, 64 mm x 74 m (2,52″ x 242 ft), 5095; høj ydeevne, 12 mm (0,5″) kerne, 12/stk. pr. kasse
5095-resin-farvebåndets formulering giver udskrifter, der er modstandsdygtige over for de fleste barske miljøer: udtværing, fugt, slid, ekstreme temperaturer og kemikalier. Ideelt til anvendelser, hvor etiketter gentagne gange scannes med håndscanner, udsættes for slid eller friktion, udendørs, påsættes kemikalietromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. Giver bred materialekompatibilitet. UL/cUL-certificeret. Udskriver holdbare stregkoder på Zebras coatede, blanke syntetiske etiketmaterialer.
Medie & Labels
| Båndets længde | 74 m |
| Båndets bredde | 6.4 cm |
| Farvebånds materiale | Resin |
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 12 |
| Kernens diameter | 1.27 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |
