Elo EloPOS-system, uden stander, 43,2 cm (17”), projiceret kapacitiv, SSD, sort
HØJDEPUNKTER
- Alt-i-én LED 43,2 cm (17") Sort
- Touchscreen
- Intel® Core™ i3 3,1 GHz 6 MB
- DDR4-SDRAM 4 GB
- SSD 128 GB
- Indbyggede højtalere
- Ethernet LAN Bluetooth Wi-Fi
- VESA-montering Panelmonteringsinterface: 75 x 75 mm
- 180 W
Elo EloPOS-system, uden stander, 43,2 cm (17”), projiceret kapacitiv, SSD, sort
EloPOS-system, 17” diagonal, aktiv matrix TFT LCD (LED) 1280×1024, Intel H310 Express, Intel Core i3-8100T, Intel UHD Graphics 630, 4 GB 2666 MHz DDR4 SO-DIMM, 128 GB M.2 SATA SSD, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4/5 GHz, Bluetooth 5.0, vægmontering & I/O-hub
11.752,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Elo Touch Solutions 17″ (5:4) EloPOS. Skærmdiagonal: 43,2 cm (17″), skærmopløsning: 1280 x 1024 pixels, skærmtype: LED. Processorfamilie: Intel® Core™ i3, processormodel: i3-8100T, processorproducent: Intel. Intern hukommelse: 4 GB, Intern hukommelsestype: DDR4-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 32 GB. Samlet lagerkapacitet: 128 GB, Lagerenhed: SSD, SSD-kapacitet: 128 GB. Grafikkortproducent: Intel, Grafikkort: UHD Graphics 630
EloPOS-system
Moderne. Modulær. Skabt til detailhandel.
Det alsidige EloPOS-system kombinerer moderne æstetik, modulær fleksibilitet og driftssikkerhed i kommerciel kvalitet. EloPOS er specialudviklet til point of sale og tilbyder en 17″ Touchscreen-skærm, valgfri Intel-processorer i 8. generation samt en integreret udvidelseshub til tilslutning af de perifere enheder, De har brug for – uanset om det er en kundevendt skærm, betalingslæser, printer, kasseskuffe, stregkodescanner eller vægt. Fra traditionelle POS-systemer til selvbetjeningsapplikationer leverer EloPOS den holdbarhed, der er nødvendig for at overleve kontinuerlig offentlig brug, og understøttes af Elos standard 3-års garanti.
Interaktive salgssteder
EloPOS-systemet er designet til at tilbyde fleksibilitet på tværs af miljøer. Uanset om du har brug for et fast POS-system eller en selvbestillingsløsning, kan EloPOS hjælpe med at sikre, at hver berøring leverer den oplevelse, dine medarbejdere har brug for, og dine kunder forventer.
Tilslutninger. Tilslutninger. Tilslutninger.
Udvidelseshubben gør det muligt at tilslutte al den POS-periferi, De har brug for. Fra kasseskuffer og printere til stregkodescannere og betalingsenheder – der er tilslutninger til det hele.
Tilføj nemt en kundevendt skærm
EloPOS-systemet inkluderer USB-C-tilslutning, så De nemt kan tilslutte en 1302L kundevendt skærm – med touch, data og strøm via kun ét kabel. Ved at reducere antallet af kabler til opsætning fra 3 til 1 bliver installation og service en leg.
Elo Edge Connect giver dig mulighed for at gøre mere!
Elo Edge Connect er bygget med tanke på alsidighed og tilbyder et bredt udvalg af muligheder for periferiudstyr. Uanset om det er til salgssteder, endeløse gange eller selvbestilling, kan du problemfrit fastgøre enhver kombination af op til fire eksterne enheder til kanten af touchskærmen og skabe en skræddersyet løsning. Og du kan tilføje eller flytte dem senere, når dine behov ændrer sig!
Windows eller Linux. Du vælger selv.
EloPOS bruger den pålidelighedstestede ydeevne og sikkerhed fra Intels 8. generations processorer, integrerede Trusted Platform Modules, Intel vPro™ og Windows 10-operativsystemet. For ekstra fleksibilitet tilbyder EloPOS modeller uden operativsystem – alle er testet med Linux SuSE-, Ubuntu- og Red Hat-operativsystemer, så virksomheder kan få den løsning, der passer bedst til dem.
Detailhandelsforstærket
EloPOS-systemet er grundigt testet og understøttet af en treårig garanti og leverer overlegen kvalitet og pålidelighed. Det stænksikre kabinet og det robuste detailhandelsforstærkede design kan nemt modstå de ugunstige forhold, der er forbundet med de fleste kommercielle miljøer. Yderligere et- og toårige garantiforlængelser er tilgængelige samt EloCare-muligheder – hvilket gør EloPOS til det ideelle produkt til salgsstedsapplikationer.
| Betragtningsvinkel, vandret | 170° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 160° |
Medie & Labels
| Lagringsmedier | SSD |
Skærm
| Skærmdiagonal | 43.2 cm (17") |
| Skærmopløsning | 1280 x 1024 pixels |
| Berøringsskærm | Ja |
| Skærmtype | LED |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Billedformat | 5:4 |
| Vis antal farver | 16.78 million colours |
| VESA-montering | Yes |
| Interface til panelmontering | 75 x 75 mm |
| Touchscreen teknologi | Projected capacitive system |
Tilslutning & Porte
| SSD interface | Serial ATA |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A-porte antal | 3 |
| Antal serielle porte | 2 |
| Åbning til kabellås | Yes |
| Kabellås af typen slot | Kensington |
Trådløs & Netværk
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Lyd
| Antal højtalere | 2 |
Processor & Hukommelse
| Processorfamilie | Intel® Core™ i3 |
| Processormodel | i3-8100T |
| Processorhastighed | 3.1 GHz |
| Processorkerner | 4 |
| Processor-cache | 6 MB |
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Type intern hukommelse | DDR4-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
| Antal hukommelsespladser | 2 |
| Type hukommelsesslot | SO-DIMM |
| Hukommelsens clockhastighed | 2400 MHz |
| Samlet lagerkapacitet | 128 GB |
| SSD-kapacitet | 128 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Producent af grafikkort | Intel |
| Grafikkort | UHD Graphics 630 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Version af Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Producent af processor | Intel |
| Processor-generation | 8th gen Intel® Core™ i3 |
| Processortråde | 4 |
| Systembus-hastighed | 8 GT/s |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | No |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100-240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50-60 Hz |
| Strømforsyning | 180 W |
| Strømforbrug (typisk) | 63 W |
Mål, Vægt & Design
| Chassis-type | All-in-One |
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 393.5 mm |
| Dybde | 325.9 mm |
| Pakkebredde | 476 mm |
| Pakkens dybde | 197 mm |
| Pakkehøjde | 400 mm |
| Pakkevægt | 6.8 kg |
| Bredde (med stativ) | 393.5 mm |
| Dybde (med stativ) | 325.9 mm |
| Højde (med stativ) | 221.3 mm |
| Vægt (med stativ) | 6.7 kg |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 0 - 35% |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
| Relativ luftfugtighed | 20 - 80% |
Øvrige specifikationer
| Svartid | 5 ms |
| Effektivt synsfelt | 337.9 x 270.3 mm |
| Antal understøttede lagerdrev | 1 |
| Certificering | UL/cUL, FCC, TUV, CE, CB, Mexico NOM, C-Tick/RCM, VCCI, Argentina S-Mark, CCC |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Højde | 83.3 mm |
| Vægt | 4.8 kg |
| Chipsæt til bundkort | Intel® H310 |
| Kan monteres på væggen | Yes |