- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5095 Resin. Båndlængde: 74 m, Båndbredde: 3,3 cm, Antal pr. æske: 12 stk.
Resinbånd, 33 mm x 74 m (1,3″ x 242 ft), 5095; høj ydeevne, 12 mm (0,5″) kerne, 12/stk. pr. kasse
5095-resinbåndets formulering producerer udskrifter, der er modstandsdygtige over for de fleste barske miljøer: udtværing, fugt, slid, ekstreme temperaturer og kemikalier. Ideelt til anvendelser, hvor etiketter gentagne gange scannes med håndscanner, udsættes for slid eller friktion, udendørs, påføres kemikalietromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. Giver bred materialekompatibilitet. UL/cUL-certificeret. Udskriver holdbare stregkoder på Zebras coatede, blanke syntetiske etiketmaterialer.
Medie & Labels
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 12 |
| Kernediameter | 1.2 cm |
Mål, Vægt & Design
| Båndlængde | 74 m |
| Båndbredde | 3.3 cm |
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret System (HS)-kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |