- Description
- Additional information
Description
Brodit 216059. Mobile device type: Keyboard, Type: Passive holder, Proper use: Indoor, Product colour: Black
Keyboard and tablet mount. With VESA 75/100 + multiple 5 mm AMPS holes. Material: Metal.
Robust mount for installing a keyboard and a tablet as a unit, for professional everyday use in rought environments. Holds your equipment firmly in place, very strong design. Provides for an efficient, safe and confortable working environment with your device within easy sight and reach.
The mount fits for all standard keyboards and tablets. The keyboard attaches directly onto the mount. The tablet is placed either in a holder, or directly onto the mount, depending on requirement and model.
Display
| VESA mounting | Yes |
| Maximum VESA mount | 75 x 100 mm |
Wireless & Network
| Wireless charging | No |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 196 mm |
| Depth | 153 mm |
| Height | 190 mm |
| Weight | 1.31 kg |
Certifications
| Mobile device type | Keyboard |
| Proper use | Indoor |
Other specifications
| Type | Passive holder |
| Built-in charger | No |
| Orientation | Vertical |
| Material | Metal |