- Description
- Additional information
- Documents
Description
Epson ERC38B Ribbon Cartridge, black. Compatibility: Epson TM-300A/B/C/D Epson TM-U210A/B/D, Printing colours: Black, Product colour: Black. Weight: 50 g. Package width: 80 mm, Package depth: 134 mm, Package height: 30 mm. Dimensions (WxDxH): 78 x 27 x 129 mm. Products per pallet: 4320 pc(s), Products per pallet layer: 1080 pc(s), Minimum order quantity: 120 pc(s)
| Printing colours | Black |
Dimensions, Weight & Design
| Colour | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Weight | 50 g |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 134 mm |
| Package height | 30 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 78 x 27 x 129 mm |
| Products per pallet | 4320 pc(s) |
| Products per pallet layer | 1080 pc(s) |
Certifications
| Compatibility | Epson TM-300A/B/C/D<br />Epson TM-U210A/B/D |
| Brand compatibility | Epson |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Other specifications
| Country of origin | China |
| Minimum order quantity | 120 pc(s) |
Related popular products
05319BL11045
Zebra Wax Ribbon, 110mmx450m (4.33inx1476ft), 5319, Performance, 25mm (1in) core
3.648,00kr. Excl. VAT
02100BK06045
ZEBRA TT RIBBON 60MM 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
754,00kr. Excl. VAT
02300BK08330
ZEBRA RIBBON WAX 2300 83X300M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
610,00kr. Excl. VAT
02300BK06030
ZEBRA RIBBON WAX 2300 60X300M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
440,00kr. Excl. VAT
02100BK15645
ZEBRA TT RIBBON 156MM, 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.961,00kr. Excl. VAT
03200BK15645
ZEBRA TT RIBBON 156mm 450M . Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
1.740,00kr. Excl. VAT
03400BK10245
ZEBRA TT RIBBON 102mm 450M W/RES . Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
859,00kr. Excl. VAT
05095BK08945
ZEBRA TT RIBBON BLACK 89MM . Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
1.958,00kr. Excl. VAT
05095BK08345
ZEBRA TT RIBBON BLACK 83MM. Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
1.827,00kr. Excl. VAT