- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Peform 1000D. Estimated archival life: 5 year(s), Brand compatibility: Zebra. Length: 20.3 m, Width: 75.4 mm, Diameter: 4.6 cm. Quantity per pack: 30 pc(s)
Standard, bright white smooth paper facestock specially coated to provide the optimal balance between performance and price.
For Zebra MZ320. A direct thermal, uncoated 60 micron receipt paper, ideal for short life applications.
Not recommended for applications involving exposure to sunlight or extreme heat.
This product can be archived for up to 5 years after printing if required.
Media & Labels
| Core diameter | 1.9 cm |
Dimensions, Weight & Design
| Width | 75.4 mm |
| Diameter | 4.6 cm |
| Length | 20.3 m |
| Quantity per pack | 30 pc(s) |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Brand compatibility | Zebra |
Other specifications
| Estimated archival life | 5 year(s) |
Related popular products
C33S045390
Receipt Rolls, Normal Paper, 101.6 mm, Receipt- / voucher roll (endless)
8,00 € Excl. VAT
3004596
Receipt Rolls, Zebra, Z-Perform 1000D 60 Receipt, Thermal Paper, 101.6 mm, 57 mm, 19 mm, White
82,00 € Excl. VAT
3013689
Receipt Rolls, Zebra, Z-Perform 1000D 60 Receipt, Thermal Paper, 58 mm, 40 mm, 12.7 mm, White
113,00 € Excl. VAT
3013286
Receipt Rolls, Zebra, Z-Perform 1000D 60 Receipt, Thermal Paper, 80 mm, 40 mm, 12.7 mm, White
198,00 € Excl. VAT
3007301-T
White Zebra 8000D 10 Year Receipt 75mm x 20m Paper Mobile Printer Receipts
158,00 € Excl. VAT
3014861-T
Zebra Z-Perform 1000D 60 Receipt Paper, 80mm x 26.52m, Rolls/Box: 30, 13mm core
188,00 € Excl. VAT
800420-314
Zebra Z-Perform 1000D 80 Receipt 51mm x 100m Paper Receipt, Rolls/Box: 12
119,00 € Excl. VAT
