USB-C Panel Install Charger with bare wires – Power Delivery, max. 60 W, cable length 200 mm
HIGHLIGHTS
- Charger compatibility: Smartphone, Tablet, Smartwatch, Mobile computer
- Charger type: Auto
- Black
- Cable length: 0.2 m Contact
- Fast charging
- 24 V 60 W Maximum output voltage: 20 V
- Description
- Additional information
Description
RAM Mounts 560022. Charger type: Auto, Charger compatibility: Smartphone, Tablet, Smartwatch, Mobile computer. Input voltage: 24 V, Maximum output voltage: 20 V. USB Type-C ports quantity: 1, Fast charging. Cable length: 0.2 m, Product colour: Black
Connectivity & Ports
| Cable length | 0.2 m |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
Processor & Memory
| Input voltage | 24 V |
Battery & Power
| Charger type | Auto |
| Charger compatibility | Smartphone, Tablet, Smartwatch, Mobile computer |
| Fast charging | Yes |
| Fast charging technology | Power Delivery |
| Maximum power | 60 W |
| Maximum output voltage | 20 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Output current (15V) | 3 A |
| Output current (5V) | 3 A |
| Output current (9V) | 2 A |
| Output current (12V) | 3 A |
| Output current (20V) | 3 A |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Depth | 55 mm |
| Weight | 30 g |
Operating Conditions
| Operating temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 90 °C |
Other specifications
| Operating principle | Contact |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
Related popular products
PL5000-BP100R
Zebra Decoder, Icon Board, Parallel Interface, No Micro-USB Connection
399,00kr. Excl. VAT