Epson Ribbon Cartridge for TM-300/U300/
HIGHLIGHTS
- Brand compatibility: Epson
- Black
- 1 pc(s)
- Description
- Additional information
- Documents
Description
Epson ERC38BR Ribbon Cartridge black/red. Compatibility: – TM-300A – TM-300B – TM-300C – TM-300D – TM-U210A – TM-U210B – TM-U210D, Printing colours: Black, Red, Product colour: Black. Weight: 50 g. Package width: 80 mm, Package depth: 135 mm, Package height: 30 mm. Dimensions (WxDxH): 28 x 129 x 78 mm. Products per pallet: 4320 pc(s), Products per pallet layer: 1080 pc(s), Minimum order quantity: 120 pc(s)
| Printing colours | Black, Red |
Dimensions, Weight & Design
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Weight | 50 g |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package height | 30 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 28 x 129 x 78 mm |
| Products per pallet | 4320 pc(s) |
| Products per pallet layer | 1080 pc(s) |
Certifications
| Compatibility | - TM-300A<br />- TM-300B<br />- TM-300C<br />- TM-300D<br />- TM-U210A<br />- TM-U210B<br />- TM-U210D |
| Brand compatibility | Epson |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Other specifications
| Country of origin | China |
| Minimum order quantity | 120 pc(s) |
Related popular products
05319BL11045
Zebra Wax Ribbon, 110mmx450m (4.33inx1476ft), 5319, Performance, 25mm (1in) core
3.648,00kr. Excl. VAT
02100BK06045
ZEBRA TT RIBBON 60MM 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
754,00kr. Excl. VAT
02300BK06030
ZEBRA RIBBON WAX 2300 60X300M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
440,00kr. Excl. VAT
02100BK15645
ZEBRA TT RIBBON 156MM, 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.961,00kr. Excl. VAT
03200BK10245
ZEBRA TT RIBBON 102mm 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
1.138,00kr. Excl. VAT
04800BK06045
ZEBRA TT RIBBON 60mm 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.909,00kr. Excl. VAT
