- Description
- Additional information
Description
Zebra 3200 Wax/Resin. Ribbon length: 300 m, Ribbon width: 11 cm, Product colour: Black
3200 Premium
Wax/Resin
A premium wax/resin ribbon which provides excellent print quality on a wide range of Zebra paper and synthetic materials. 3200 offers very good resistance to scratches, smears, everyday chemicals and higher temperatures, along with the ability to print at up to 250mm per second. UL and CSA recognised with various Zebra materials.
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 11 cm |
| Ribbon material | Wax-Resin |
Media & Labels
| Rolls per pack | 6 |
| Core diameter | 2.5 cm |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Certification | UL/cUL |
Related popular products
05319RD06045
Zebra Wax Ribbon, 60mmx450m (2.36inx1476ft), 5319, Performance, 25mm (1in) core, 6/box
1.991,00kr. Excl. VAT
02100BK10645
ZEBRA TT RIBBON 106MM 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.331,00kr. Excl. VAT
02100BK08045
ZEBRA TT RIBBON 80MM, 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.006,00kr. Excl. VAT
02100BK06045
ZEBRA TT RIBBON 60MM 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
754,00kr. Excl. VAT
02100BK15645
ZEBRA TT RIBBON 156MM, 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.961,00kr. Excl. VAT
03200BK04045
ZEBRA TT RIBBON 40mm 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
447,00kr. Excl. VAT
04800BK06045
ZEBRA TT RIBBON 60mm 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.909,00kr. Excl. VAT
04800BK04045
ZEBRA TT RIBBON 40mm 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.273,00kr. Excl. VAT
03400BK10245
ZEBRA TT RIBBON 102mm 450M W/RES . Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
859,00kr. Excl. VAT
05095BK08945
ZEBRA TT RIBBON BLACK 89MM . Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
1.958,00kr. Excl. VAT